Letošní ceny Emmy získaly seriály Mad Men a Modern Family

Los Angeles - Seriál Mad Men o reklamní agentuře v 60. letech letos už potřetí v řadě zvítězil v kategorii dramatických seriálů amerických televizních cen Emmy. Jako nejlepší v komediální kategorii byl vyhlášen seriál Modern Family. V kategorii miniseriálu uspělo desetidílné válečné drama stanice HBO The Pacific. Jako nejlepší televizní film byl oceněn Temple Grandin. Letošní ročník nabyl nového, čerstvého vzhledu. Sedm z osmi hlavních hereckých cen Emmy totiž získali buď nováčci, nebo jiné hvězdy než loni. Ceny Emmy získali v kategorii hlavní herec v komediální tvorbě Jim Parsons ze seriálu Big Bang Theory a v kategorii hlavní herečka v komediální tvorbě Edie Falková ze seriálu Nurse Jackie.

V kategorii dramatické tvorby se nejvyššího ocenění za ztvárnění hlavní role dočkali Bryan Cranston ze seriálu Breaking Bad a herečka Kyra Sedgwicková ze série Closer.

Nového šampiona má i kategorie reality show. Pořad Top Chef ukončil šestileté panování série The Amazing Race. Nejlepším hercem v televizním filmu byl vyhlášen herec Al Pacino za roli v dramatu You Don't Know Jack (Neznáte Jacka), které ukazuje příběh zastánce eutanazie Jacka Kevorkiana.

Video Telefonát Víta Pohanky
video

Telefonát Víta Pohanky

Jeden z horkých favoritů, hudební komediální série Glee, získal dvě trofeje: nejlepší herečkou ve vedlejší komediální roli se stala Jane Lynchová, nejlepším režisérem byl vyhlášen Ryan Murphy. Sitcom Modern Family, který popisuje příhody několika amerických rodin, získal ocenění za nejlepší komediální scénář a přinesl trofej nejlepšího herce ve vedlejší roli v komediální kategorii Ericu Stonestreetovi.

Mezi laureáty byl i herec George Clooney, americká Akademie televizních umění a věd (ATAS) ocenila jeho humanitární úsilí. Cenu Bob Hope Humanitarian Award si Clooney vysloužil svým dlouholetým humanitárním úsilím, angažovaností při organizování pomoci obětem útoků na USA v září 2001, obětem hurikánu Katrina a obětem zemětřesení na Haiti.

Cena Bob Hope Humanitarian Award byla zřízena v roce 2002. Clooney je čtvrtým oceněným, před ním tuto prestižní cenu dostali americká televizní moderátorka Oprah Winfreyová, herec Bill Cosby a již zesnulý televizní a filmový komik Danny Thomas.

Edie Falco
Edie Falco
Více fotek
  • Edie Falco autor: Chris Pizzello, zdroj: AP http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/20/1905/190439.jpg
  • Al Pacino autor: Matt Sayles, zdroj: AP http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/20/1905/190440.jpg
  • Jane Lynch autor: Matt Sayles, zdroj: AP http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/20/1905/190438.jpg