Internetovým projektem roku je slevomat.cz, osobností Čermák

Praha - Internetovým projektem roku je pro letošní rok podle odborné ankety Křišťálová lupa slevový server slevomat.cz. V kategorii osobnost roku uspěl internetový publicista Miloš Čermák. Novinkou letošního pátého ročníku je vznik kategorie s názvem Dobrej nápad, jejímž vítězem se stal server VideaČesky.cz. Zpravodajský portál ČT24.cz obsadil v kategorii obecná média čtvrtou pozici. Veřejného hlasování v několika dalších kategoriích se zúčastnilo celkem 93 tisíc lidí.

Odborná porota, složená ze sedmdesáti osobností mediální a podnikatelské oblasti, volila taktéž anticenu, která tentokrát připadla projektu datových schránek. Ve veřejném hlasování o nejlepší zpravodajský server uspěl stejně jako v předešlých letech iDnes.cz. Překvapení se nekonalo ani v dalších kategoriích. V internetovém obchodování získal největší přízeň uživatelů web aukro.cz, v komunikačních službách E-mail portálu seznam.cz. Svá vítězství z loňských oceněných obhájil také internetový magazín Živě.cz, sociální síť Facebook, videoportál YouTube. Po přestávce v roce 2009 se letos opět dostal na špici vyhledávač Google.

„Veřejnost v anketě často hlasovala pro projekty, které jsou jí dobře známé a které často využívá. Řada zajímavých webů a služeb, třeba ne tak mediálně zpopularizovaných, však může zůstat v pozadí. Redakce serveru Lupa.cz se proto rozhodla upozornit na jeden takový projekt a udělit zvláštní ocenění pro webovou aplikaci Fakturoid.cz,“ uvedl šéfredaktor Lupy Patrick Zandl.

Video Vstup Jana Beránka
video

Vstup Jana Beránka

Společnost Nokia vypsala speciální kategorii mobilní služba, ve které se na 1. místě umístily mobilní stránky pro vystavování a správu faktur m.T-Mobile.cz. Anketu Křišťálová Lupa 2010 uspořádal server Lupa.cz ve spolupráci s generálním partnerem společností Nokia Česká republika.