Vydavatel E15 a Sedmičky propouští, některé tituly ruší

Praha - Vydavatelství Mladá fronta podle dnešní vydání deníku Mladá fronta, jenž však vydává společnost Mafra, v závěru roku citelně osekává náklady. Bude propouštět a některé tituly zruší úplně. V několika posledních týdnech dostaly výpověď desítky lidí z několika periodik vydavatelství. Největší očistnou kúrou prošel bezplatný týdeník Sedmička, která vychází v 27 regionálních verzích. Každá regionální redakce se zbavila až třetiny lidí, celkem list opustilo na 60 lidí. Úplně zaniknout má středočeská mutace a tento region má od příštího roku obhospodařovat redakce z Prahy.

„U multiregionálního týdeníku Mladá fronta Sedmička dochází k zakládání nových mutací v oblastech s vyšším inzertním potenciálem, naopak byly zrušeny dvě distribučně a inzertně méně atraktivní mutace týdeníku,“ řekla mluvčí vydavatelství Pavlínu Míčovou.

Propouštění se má týkat i klíčového zpravodajského titulu Mladé fronty, deníku E15. Ten je bezplatně distribuován především do kancelářských budov a zaměřuje se hlavně na ekonomické zpravodajství. Podle několika zdrojů by redakci mělo opustit pět lidí. Další zdroje hovoří o propouštění ještě výraznějším. „E15 rozšiřuje a posiluje své aktivity v rámci webové redakce a zároveň rozvíjí nové modely distribuce,“ sdělila Míčová.

V průběhu roku vydavatelství také zrušilo řadu odborných a tematických časopisů. „Některé časopisy jsme v letošním roce zastavili, ale také jsme začali vydávat devět nových,“ řekla Míčová. Vydavatelství podle ní začalo vydávat třeba Computer, Jak na počítač, DIGIfoto, Mobility, Právo&Byznys a také tematické přílohy magazínu Strategie Sgastro, Sprint, Sretail.

U některých magazínů se také změní jejich periodicita. Například z týdeníku o reklamě a marketingu Strategie se stane měsíčník, z týdeníku Zdravotnické noviny se stane čtrnáctideník. I to si vyžádá určité personální změny. „U odborných časopisů je nejvíce vidět přesun k internetu, který reaguje na aktuální dění okamžitě. U odborných titulů obecně plánujeme snížit periodicitu,“ řekla Míčová. Podle ní nejsou probíhající změny nic mimořádného, vydavatelství pouze reaguje na vývoj trhu.

Ekonomický deník E15
Ekonomický deník E15