RRTV udělila nové licence pro televizní kabelové vysílání

Praha - Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) udělila na svém úterním zasedání nové licence na kabelové televizní vysílání. Licence s platností na 12 let získaly společnosti Televize Přerov a Nej TV. V případě Televize Přerov bude název programu stejný jako název vysílací společnosti. Územní rozsah vysílání je vymezený přerovským okresem.

Název programu společnosti Nej TV byl stanoven na INFO KANÁL NEJ-TV. Vysílat by měl mimo jiné na území okresů Cheb, Tábor, Břeclav, Rychnov nad Kněžnou, Opava, Frýdek-Místek, Sokolov, Havlíčkův Brod, Chrudim, Náchod, Liberec, Písek, Přerov, Jablonec nad Nisou, Trutnov, Žďár nad Sázavou, Prachatice a Beroun.

Rada kritizovala Novu za skrytou reklamu

RRTV kritizovala televizi Nova za porušení zákona o provozování rozhlasového a televizního vysílání. Toho se měla dopustit skrytou reklamou. TV Nova má na nápravu sedm dnů.

Za stejný prohřešek dokonce dostala TV Prima pokutu 100 000 korun poté, co v říjnu 2009 vysílala pořad „Jak se staví sen“. Ten obsahoval skrytou reklamu na konkrétní produkt, v tomto případě Středověkou krčmu v Dětenicích. Pokutu později Městský soud v Praze zrušil. S jeho rozhodnutím se nyní Rada seznámila. U Novy RRTV kritizovala díl seriálu Ulice odvysílaný v prosinci. Objevily se v něm dvě na sebe nenavazující dějové scény, v nichž byla podle Rady nepatřičně zdůrazněna fixační pasta Corega.

Scény podle RRTV trvaly celkem 64 vteřin a neměly žádnou přímou návaznost na děj. Produkt je hlavním motivem scénky, která má charakter reklamního spotu. „Zařazením této scény se provozovatel dopustil porušení ustanovení zákona o vysílání, podle kterého pořady obsahující umístění produktu nesmějí nepatřičně zdůrazňovat umístěný produkt,“ konstatuje RRTV.