Nová příležitost pro diváky: Komunikujte se Světem ČT

Praha - Atraktivní pohledy do zákulisí veřejnoprávní televize, pestřejší žánrovou členitost a dynamickou komunikaci s diváky prostřednictvím známých tváří z obrazovky nabídne nový pořad Svět ČT. Pravidelně se bude objevovat na programu ČT1 v neděli od 16:40 hodin. Poprvé už 6. března. Do Světa kontaktů a informací diváky zve tiskový mluvčí ČT Ladislav Šticha, který bude odpovídat na dotazy v pondělí 7. března od 11:00 hodin na chatu České televize. Otázky je mu možné položit už nyní na stránkách pořadu.

Svět ČT přinese hlubší pohledy do televizního zákulisí. Dynamickou formou přiblíží televizní program nadcházejícího týdne, mimořádné akce televize veřejné služby a v neposlední řadě nabídne divákům další z možností přímé komunikace. „Svět ČT – to je svět informací, osobností, natáčení a novinek. Každé nedělní odpoledne v něm diváci najdou aktuality z České televize. Prozradíme jim, co se pro ně chystá, a tak by u toho rozhodně neměli chybět,“ upřesňuje tvůrce pořadu Jiří Podlipný.

Do Světa ČT zavedou diváky moderátorky Marcela Augustová a Jolana Voldánová. K návštěvě různých „světadílů“ ČT je pozvou i prostřednictvím předtočených příspěvků.

Součástí Světa ČT budou pravidelné rubriky:

Svět natáčení – tam bych chtěl být… Reportáže z natáčení, castingu, herecké šatny, zkrátka atraktivní pohled do televizní kuchyně poodhalí taje zajímavých i všedních profesí.

Svět příštího týdne – to musím vidět… Lákavý mnohovrstevnatý příspěvek v sobě zkombinuje nejrůznější žánry (objevení zajímavého kontextu, rozhovor s představiteli hlavních rolí, dabéry, ukázky z pořadů, archivní záběry).

Svět osobností – s tím (s tou) bych chtěl mluvit… Atraktivní rozhovor s lidmi, bez nichž si už Českou televizi nedokážeme představit.

Svět kontaktů – to mě zajímá… Slovo mají diváci: jejich dotazy, podněty, vyjádření k pořadům.

Svět informací – to musíte vědět… Informace o akcích České televize, edičních počinech, oceněných pořadech a dalších zajímavých souvislostech.