Rozhlas a televize Slovenska propustí až 300 lidí

Bratislava - Rozhlas a televize Slovenska (RTVS), který vznikl od letošního ledna sloučením Slovenské televize a Slovenského rozhlasu, plánuje propouštění. Novou veřejnoprávní instituci by mělo postupně opustit asi 200 zaměstnanců a 85 manažerů. Novou organizační strukturu sloučeného rozhlasu a televize dnes schválila Rada RTVS. Obě média koncem loňského roku zaměstnávala kolem 1 600 pracovníků.

Propouštění by mělo přispět ke zlepšení finanční situace RTVS, který na sebe při svém vzniku převzal také závazky rozhlasu a televize. Ve špatné kondici byla především veřejnoprávní televize, kterou kromě ztráty trápily také dluhy z předchozích let. Celkový dluh média dosahuje 45 milionů eur (asi miliardy korun), při jeho vyrovnání zřejmě bude muset pomoci stát. Instituce zatím nemá schválený rozpočet na letošní rok. 

Vedení RTVS naznačilo, že sportovní kanál Slovenské televize zřejmě bude vysílat déle než do konce května. S vypnutím Trojky kvůli špatné finanční situaci se přitom počítalo po letošních mistrovstvích světa v ledním hokeji, která se budou hrát v Bratislavě a Košicích.

Sportovní kanál by prý mohl vysílat až do léta. „Souvisí to s vysílacími právy, které byly nakoupeny na jednotlivé významné sportovní akce. Po zrušení vysílací struktury Trojky je totiž budeme muset umístit na Jednotku a Dvojku. Dotkne se to tedy také těchto dvou programů,“ uvedla pro Aktuálne.sk generální ředitelka rozhlasu a televize Miloslava Zemková. Definitivně o vypnutí sportovního kanálu rozhodne Rada RTVS.