ČT4 vysílá i v chytrých Nokiích

Praha - Necelý měsíc po uvedení aplikace ČT4 pro chytré telefony iPhone přicházejí nová média České televize s další žhavou mobilní novinkou pro sportovní fanoušky. Textové i obrazové zpravodajství Čtyřky, plány sportovních přenosů a živé vysílání jsou od nynějška dostupné i v chytrých Nokiích s operačním systémem Symbian 3. Aplikaci si můžete stáhnout zde.

„Sportovní ČT4 je po aplikaci zpravodajské ČT24 další mobilní aplikací České televize, která si dobývá zájem uživatelů mobilů,“ říká výkonný ředitel Nových médií ČT Milan Fridrich. Aplikace pro chytré mobilní telephony se těší velkému zájmu. „Čtrnáct dnů po spuštění aplikace ČT4 v iPhonu dosáhl bez větší reklamy počet stažených aplikací téměř 18 000. Proto nepochybuji, že na chytrých Nokiích bude o ČT4 silný zájem,“ dodává Fridrich.

Aplikace nabízí přehled aktuálních zpráv v rubrikách, přehled programu ČT4 a živé vysílání. „Ceníme si spolupráce s Českou televizí na další aplikaci rozšiřující mediální služby v chytrých Nokiích pro české uživatele. Jak ČT24, tak ČT4 jsou pro mobily atraktivní programy,“ komentuje šéf zastoupení Nokia v České republice Petr Kasa. 

Video Rozhovor s Milanem Fridrichem v pořadu Highlight
video

Rozhovor s Milanem Fridrichem v pořadu Highlight

Milan Fridrich, ředitel Nových médií ČT:

„Čísla potvrzují, že úspěšná televize musí umět nabízet služby i na mobilních platformách. A to nejen v telefonech, nýbrž i v tabletech, jakým je například iPad. Mobilní a tabletové sledování televize bude sílit.“

ČT byla po Z1 druhou českou televizí, která nabídla mobilním uživatelům živé vysílání. Nejprve to byla ČT24 pro iPhony. V současnosti je ČT24 na iPhonech, chytrých Nokiích a telefonech s operačním systémem Android. Počet stažených aplikací se blíží 70 000, z čehož zatím nejvíc využívají služby majitelé iPhonů – téměř 45 000.

V současnosti, co se mobilů týká, se divize Nová média ČT věnuje vývoji aplikací sportovního programu ČT4 a videoarchivu iVysílání. V konečné fázi vývoje je aplikace videoarchivu iVysílání pro iPady. Následovat bude vysílání v iPhonech. Vlastní aplikace na tabletu iPad se ještě v první polovině roku 2011 dočká rovněž ČT24 a ČT4. Nová média ČT současně minulý týden oznámila vývoj aplikace vysílání pro hybridní „chytré“ televizory na platformě HbbTV. Vývoj by měl probíhat ve spolupráci s firmami na českém a slovenském trhu.