Bývalý šéf zpráv Novy nastoupil na pražský magistrát

Praha - Na odbor komunikace pražského magistrátu nastoupil bývalý šéfredaktor zpravodajství televize Nova Jan Vávra. Stal se vedoucím jednoho z oddělení, které má na starosti vnitřní a vnější komunikaci. Podle některých spekulací je Vávra člověkem, za kterým stojí pražská ČSSD. Vávra to ale odmítá. Někdejší moderátor pořadu 7 čili sedm dní vyhrál výběrové řízení na toto místo, které bylo vytvořeno v rámci nedávné reorganizace. "Má za úkol převzít z odboru informatiky správu portálu www.praha.eu," řekla šéfka odboru komunikace a mluvčí magistrátu Tereza Krásenská.

Do Vávrovy kompetence bude patřit veškerá prezentace Prahy na internetu, dále interní komunikace v rámci úřadu. „Spadá do toho také informování veřejnosti na základě zákona číslo 106 o poskytování informací,“ řekl. V jednání je i to, že by měl na starosti vydávání radničního měsíčníku Pražské listy. 

Vávra má být podle některých spekulací člověkem, přes něhož by získala svůj vliv na tomto odboru sociální demokracie. Podle neoficiální dohody v rámci koalice si totiž vliv na celý odbor komunikace vyhradil primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Navíc jen pražský internetový portál má roční rozpočet kolem 100 milionů korun. Na další miliony korun by měl Vávra vliv v případě, že by převzal Pražské listy.

Vávra ale jakoukoli spojitost s ČSSD odmítá i přesto, že jej novináři v minulých měsících několikrát viděli, jak si vlastními klíči odemykal kancelář klubu ČSSD ve druhém patře radnice na Mariánském náměstí. „To bylo z toho důvodu, že jsem neměl kancelář na odboru. Byl to problém se zařízením kanceláře, takže jsem byl provizorně tam,“ řekl Vávra, jenž se na pražském magistrátu pohybuje už několik měsíců a účastnil se i několika posledních jednání zastupitelstva.

Jan Vávra

Působil ve funkci šéfredaktora zpravodajství televize Nova. V posledních letech byl šéfem pražské pobočky švédské produkční společnosti Strix Television, která se zaměřuje na produkci televizních soutěží a reality show. Na konci roku 2009 se hlásil také do výběrového řízení na ředitele pražské zoo, komise pak ale vybrala současného šéfa Miroslava Bobka.

Magistrát
Magistrát