Music Beta od Googlu nabídne hudební úschovnu

New York - Google vstupuje na trh se streamovanou hudbou. Po vzoru Amazonu nabízí zákazníkům online úschovnu pro jejich hudební soubory. Aplikace Music Beta lidem dovolí nahrát jejich vlastní hudbu na servery a odtud si jí pak pouštět kdekoli budou chtít. Kromě osobních počítačů je určená i pro telefony nebo tablety s operačním systémem Android.

Služba Music Beta je zatím dostupná jen v USA a pouze na pozvánku. Jak se ale jhiž dříve ukázalo u Google Mail, pravidla se časem postupně rozvolní. Otázkou však zůstává, zůstane-li i v ostré verzi zdarma.

Google přitom původně plánoval zaútočit na největšího obchodníka s online hudbou - iTunes od společnosti Apple - a nabídnout plnohodnotný server pro prodej hudby. Firma ale nakonec nenašla shodu s hudebními vydavateli.

Video Streamování hudby od Googlu
video

Streamování hudby od Googlu

Rozhodla se proto spustit streamovací službu. “Několik velkých vydavatelství nebylo příliš nakloněno spolupráci. Požadovala takové obchodní podmínky, které nebyly rozumné a neumožňovaly nám vytvořit produkt anebo podnikání na udržitelném základě, uvedl Jamie Rosenberg z Googlu.

Podle hudebního časopisu Billboard byly hlavní překážkou požadavky vydavatelství Sony a Universal. Google však nadále tvrdí, že je připraven se s největšími labely dohodnout.