„Internetový přenos není televize a stabilitu webu při vražedné zátěži, jakou v ČR způsobí hokej, nejde stoprocentně zajistit,“ přiblížil Fridrich. „Když si pouštíte něco na internetu, není to, jako když zapnete televizor a naskočí obraz. Na webu si stahujete odkaz, někdo ho musí vydat a to vydávání má kapacitu, kolik může vydat současně,“ dodal.
Při běžném provozu přijde na stránky ČT24 50 tisíc lidí například na dva tisíce různých odkazů. U hokeje přijde přes padesát tisíc lidí na jeden odkaz, a navíc přibližně ve stejné chvíli. „To vytvoří na systém neúměrný tlak a může se stát, že některé servery vypadnou. Když tlak ještě zesílí, jak lidé klikají, aby se tam opakovaně dostali, tak spadne celý systém. Panika, že neuvidím hokej, tak vede k celkovému zablokování systému,“ pokračuje Fridrich. K závadě došlo na straně externí firmy, která pro ČT spravuje vysílání přes internet. „Zároveň jsme přijali několik systémových opatření, ale nevíme, zda budou dostatečná,“ doplnil.
Milan Fridrich na chatu přiblížil připravované i již běžící aplikace ČT pro chytré telefony a tablety. "Budeme se nyní snažit vytvořit Akademii nových médií, jak to pracovně nazýváme. Zde budeme evangelizovat a radit, jak a co používat, proč něco nefunguje atd. Je to důležité a chceme pomoci. Akademii dáme do kupy v příštích týdnech, protože už se věci vrší a chceme, abyste Vy, diváci, měli maximální zážitek z našich nových aplikací a platformem, kde sledujete ČT," uzavřel ředitel Nových médií ČT.