Šámal je novým programovým ředitelem TV Metropol

Praha - Bývalý generální ředitel televize Z1 Zdeněk Šámal se stal novým programovým ředitelem televize Metropol. Do jeho kompetence spadá i oddělení grafiky, self-promotion a internetové oddělení. Přebírá tím část pravomocí člena představenstva Metropol TV Marka Vítka, který se dnešním dnem stal výkonným ředitelem televize.

Šámal působil na pozici externího poradce Již do 1. května, kdy televize začala vysílat, v ní Šámal působil na pozici externího poradce. „Jsme rádi, že jsme získali takovou posilu, jakou bezesporu Zdeněk je. A když takový profesionál jako on našemu projektu věří, utvrzuje nás to v názoru, že jdeme správnou cestou,“ uvedl k nástupu Šámala do funkce Vítek.

Zdeněk Šámal má dlouholeté zkušenosti s televizním vysíláním, stál například u zrodu zpravodajských stanic TA3 na Slovensku a ČT24 v České republice. Působil také jako šéfredaktor internetového zpravodajství TV Nova. Před zahájením spolupráce s televizí Metropol byl ředitelem zpravodajské stanice Z1, která v lednu 2011 ukončila činnost.

Televize Metropol na českém mediálním trhu působí od počátku května.Jejím cílem je informovat o aktuálním dění v hlavním městě. Naladit ji lze z pozemních vysílačů v Praze a Středních Čechách i v sítích kabelových operátorů. Majoritním vlastníkem televize a investorem celého projektu je Luboš Měkota, mimo jiné bývalý spoluvlastník firmy Czech Coal. Za projektem stojí i zakladatelé hudební televize Óčko Jiří Němeček a Pavel Attel.