Otázky Václava Moravce z Karlových Varů

Hlavními hosty první části pořadu budou: ministr obrany a místopředseda ODS Alexandr Vondra a místopředseda PS PČR a místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek. Debatovat budou na téma: konec vládní krize? dodatek ke koaliční smlouvě, personální změny ve vládě; vládní reformy, postoj opozice, možnost jejich rušení při změně vlády, sociální dopady; příprava rozpočtu 2012, škrty v resortu obrany; Řecko a krize eurozóny, postoj ČR; koncepce zahraniční politiky; zahraniční mise české armády.

V další části pořadu budou diskutovat: ministr kultury Jiří Besser, místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek, generální ředitel TV NOVA Jan Andruško, vedoucí projektu digitalizace ČT Pavel Hanuš, předseda Asociace producentů v audiovizi a producent Pavel Strnad, generální ředitelka a předsedkyně představenstva TV Barrandov Janka Vozárová, zakladatel české produkční společnosti Stillking Films Matthew Stillman, vedoucí České filmové komise Ludmila Clausová a ředitel Institutu ekonomických studií FSV UK ekonom Michal Mejstřík. Tématy jejich diskuze budou: podmínky pro filmaře v ČR, zákon o kinematografii, investiční pobídky pro filmaře; spory o reklamu na obrazovce ČT, měnící se mediální a audiovizuální trh, financování českých filmů z výnosů z reklamy v komerčních televizích.

V závěrečné části pořadu pohovoří ministr kultury Jiří Besser a prezident MFF Karlovy Vary Jiří Bartoška o MFF Karlovy Vary a digitalizaci českých filmů.

ČT24 v neděli 3. července ve 12:00 hod.