Novou mluvčí ČT je Fričová z Novy, střídá Štichu

Praha - Česká televize má novou tiskovou mluvčí. Stala se jí Michaela Fričová, která ve funkci střídá Ladislava Štichu. Ten se na svém odchodu dohodl s generálním ředitelem Petrem Dvořákem už na konci loňského roku. Fričová dříve působila na stejném postu v televizi Nova.

„Jsem velmi rád, že můžeme navázat na naši předchozí spolupráci v oblasti televizního vysílání a pevně věřím, že se nám s novým týmem komunikace podaří posílit u diváků a veřejnosti vnímání České televize jako důležité a respektované veřejné instituce, která je zároveň moderní, otevřenou a fungující společností,“ řekl generální ředitel České televize Petr Dvořák, který dříve právě na Nově působil. Dvořák zároveň poděkoval Ladislavu Štichovi za odvedenou práci.

Pod nový útvar Vnější a vnitřní komunikace bude spadat komunikace s novináři a odbornou veřejností, vnitřní komunikace, ale také Divácké centrum a charitativní činnost ČT. „Hledala jsem někoho, kdo má na poli televizního vysílání zkušenosti a dokáže dostát potřebám vysílatele i médií pro úspěšnou a fungující komunikaci. Věřím, že Michaela Fričová je díky svým předchozím zkušenostem tím správným člověkem,“ řekla ředitelka komunikace ČT Daniela Němcová.

Programy České Televize
Programy České Televize

Fričová před nástupem do televize Nova, kde vedla tiskové oddělení a reprezentovala společnost z pozice tiskové mluvčí, pracovala jako novinářka. Nejdříve v časopisu Týden, poté v odborném týdeníku Marketing & Media, kde se věnovala tématům z oblasti audiovizuálních médií. Fričová vystudovala žurnalistiku a mediální studia na Fakultě sociálních věd Karlovy univerzity v Praze a na University of Glamorgan ve Velké Británii.