Železný koupil podíly v TV Pohoda a čtvrtém multiplexu

Praha – Bývalý generální ředitel TV Nova Vladimír Železný koupil menšinové podíly v TV Pohoda a společnosti Digital Broadcasting, která provozuje čtvrtý multiplex. Uvedl to dnes server Digizone.cz. Většinovým vlastníkem TV Pohoda a Digital Broadcasting je ostravský podnikatel Radim Pařízek.

„Vladimír Železný mi pomáhá s projektem televize Pohoda asi šest let,“ potvrdil serveru Pařízek. Podle něj obchodní rejstřík ještě změny nezapsal. Železný vlastní podíl 34 procent ve společnosti Pohoda Top Media, která bude podle serveru zřejmě servisní organizací televize Pohoda. Železného podíl v této společnosti je psaný na bydliště v Bruselu, stejně jako šest dalších firem, v nichž má bývalý šéf Novy aktuálně podíly, uvedl server.    

Společnost Digital Broadcasting převzala letos v lednu čtvrtý multiplex od Telefóniky Czech Republic. Firma slíbila, že nabídne až o dvě třetiny nižší ceny za šíření signálu než České radiokomunikace, které provozují ostatní tři multiplexy. Železný podle serveru vyjednával při lednových jednáních o přepsání kmitočtových přídělů multiplexu 4 na Českém telekomunikačním úřadu společně s Pařízkem. Ten by měl na jaře spustit novou celoplošnou stanici Pohoda zaměřenou na mladé diváky.