ČT získala cenu Dobrá značka 2012

Praha - Česká televize získala už podvanácté cenu Dobrá značka 2012. V průzkumu společnosti Reader´s Digest Výběr zaujala místo nejdůvěryhodnější televizní stanice v Česku. Jako nejdůvěryhodnější profesi shledávají čtenáři hasiče, piloty a zdravotní sestry. Naopak politici hluboce zaostávají - za seriózní je považují pouze dvě procenta respondentů.

Cenu Dobrá značka 2012 získává kromě nejdůvěryhodnější televize také nejdůvěryhodnější banka, cestovní kancelář nebo kosmetika. Ocenění předává nakladatelství už dvanáct let v mnoha zemích Evropy. Cenu pro nejserióznější značky vyhlašuje ve třiceti kategoriích.

V obou mediálních kategoriích kralují veřejnoprávní stanice - Česká televize a Český rozhlas. Cenu pro nejdůvěryhodnější televizní stanici nicméně vyhrála Česká televize zatím pokaždé, co ji organizátoři vyhlašují.

Milan Fridrich, ředitel programu ČT:

„Hlasování čtenářů Reader´s Digest je velkým oceněním, protože znamená, že Českou televizi vnímají jako důvěryhodnou velmi solidní značku.“


Předávání cen Dobrá značka 2012
Předávání cen Dobrá značka 2012

Čtenáři vybírají navíc také nejdůvěryhodnější profese a instituce. Stejně jako v jiných zemích Evropy se i u nás pyšní největší vážností instituce manželství. Té důvěřují skoro tři čtvrtiny Čechů.

Mezi zaměstnáními jsou už několik let na prvním místě hasiči, jenž jsou následováni piloty a letos zdravotními sestrami na třetím místě - těm důvěřuje 88 procent čtenářů. Suverénně nejmenší důvěru sklidili politici. Průměrně je v evropských zemích za seriózní považuje 8 procent respondentů, u nás jsou to však jen dvě procenta.