Zpravodajství z Ostravy od dubna v novém

Ostrava - Nejen hlavní zpravodajská relace Události bude mít od dubna nový kabát - nového studia se dočká i ostravské studio České televize. Z nového prostředí se bude vysílat regionální zpravodajský souhrn Události v regionech, dále pak Události v regionech plus, Týden v regionech nebo profilový rozhovor Před půlnocí.

„Přizpůsobili jsme design studia současným trendům a materiálům. Zároveň jsme chtěli, aby navazovalo na podobu velkého zpravodajského studia na Kavčích horách, ze kterého se vysílají třeba Studio 6 nebo Hyde Park. I proto jsme spolupracovali s autorem tohoto prostoru architektem Jiřím Strouhalou,“ vysvětluje šéfredaktorka zpravodajství ČT Ostrava Šárka Bednářová. „Zároveň chceme osvěžit moderaci vysílání. Chceme dodat studiovým vstupům regionálních zpráv dynamiku i genderovou rovnováhu, rozhodli jsme se proto pro moderaci ve dvojicích,“ dodává Bednářová.

Novými moderátory Událostí v regionech budou Monika Horsáková s Richardem Piskalou, Helena Dohnalová s Tomášem Vzorkem a Kristina Kačmarská s Pavlem Janošcem. „Jde o zkušené profesionály, kteří mají bohatou praxi nejen s moderováním, ale také s redaktorskou nebo editorskou prací,“ upřesnila Bednářová. Stávající moderátoři z obrazovky nezmizí. Drahomíra Račáková bude například moderovat Zajímavosti z regionů a aktuálně-publicistický magazín Týden v regionech.

  • Nové studio v Ostravě
    Nové studio v Ostravě zdroj: ČT24
  • Nové studio v Ostravě
    Nové studio v Ostravě zdroj: ČT24

V ostravské televizi je nyní scéna studia tvořena kombinací skla, proměnlivých světelných efektů korespondujících s typem vysílaného pořadu a soustavou bezrámových LCD displejů, na jejichž obrazovky lze umístit v nekonečném množství variací cokoliv, co souvisí s vysílanými reportážemi. O to se stará řídící a zobrazovací server, který běžně používají velké popstar při svých koncertních megashow.