Nová celoplošná televize Pohoda začne vysílat na konci června

Praha - Nová televizní stanice Pohoda zaměřená na mladé rodiny s dětmi zahájí 25. června vysílání. Serveru Mediář.cz to řekl podnikatel Radim Pařízek, který projekt připravil. Televizi Pohoda bude provozovat Pařízkova společnost Pohoda Top Media, ve které má zhruba třetinový podíl bývalý generální ředitel TV Nova Vladimír Železný. Firma loni získala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání licenci k digitálnímu pozemnímu vysílání na 12 let.

„Vysílat začneme v úvodním módu, který ještě nebude v takovém rozsahu, jaká je koncepce programového schématu,“ uvedl Pařízek. TV Pohoda bude vysílat nejméně 16 hodin denně a její program bude postupně doplňován. Součástí programu má být i vlastní regionální zpravodajství.

Nová stanice bude vysílat přes pozemní digitální vysílání. Původně měla být spuštěna už loni na jaře a vysílat měla programy pro děti. Pařízek ale start odložil a záměr pozměnil, protože Česká televize plánuje nový dětský kanál ČT3, kterému prý soukromá stanice nemůže kvůli omezenému rozpočtu konkurovat.

Pařízek o zřízení televizní stanice usiluje delší dobu. Jeho společnost patřila mezi šestici firem, které dostaly licenci pro digitální vysílání již v roce 2006. Rozhodnutí ale zrušil soud a situaci změnil až zákon, který od roku 2008 přiznal firmám nárok na kompenzační licenci. TV Pohoda ji získala loni v září, ale její platnost byla omezena do doby ukončení procesu přechodu na digitální vysílání, tedy 11. listopadu loňského roku. Proto si musel provozovatel zažádat o vydání nové licence, kterou dostal v závěru loňského roku.