ČT připravila k fotbalovému Euru speciální web, spustí i hybridní aplikaci

Praha - Divize ČT Nová média připravila k fotbalovému šampionátu exkluzivní webový speciál www.mefotbal.cz, spustí také HbbTV aplikaci Euro 2012 a mistrovství pokryje i ve svých teletextových službách. Na diváky čeká také graficky vylepšený Emociogram – vizualizace hlasování publika, které průběžným klikáním vyjadřuje svou spokojenost s výkony hráčů a průběhem zápasu. Zapojit se budou moct také sami fanoušci, kteří se vypraví do Polska či na Ukrajinu. Svá fota a videa mohou posílat do komunitní sekce Milujeme fotbal.

Webový speciál vychází z jednoduché intuitivní struktury, která se osvědčila na speciálním webu k hokejovému šampionátu. Spuštěn bude 6. června 2012 a nabídne živé online vysílání všech utkání – v době souběhu dvou zápasů budou vysílány oba. Samozřejmostí bude videoarchiv se záznamy všech utkání. Připravovány budou sestřihy i exkluzivní videa. Integrovány budou sociální sítě, fanoušci se mohou těšit také na postřehy populárních komentátorů České televize.

Exkluzivně pro www.mefotbal.cz bude oblíbený fotbalový komentátor Jaromír Bosák během své ukrajinské mise posílat úryvky z knihy, kterou bude postupně psát. Pavel Čapek bude přispívat hlavně průběžně pořizovanými fotografiemi. Oba hlavní komentátoři mají už také své účty na Twitteru – @JaromirBosak@capekpavel – budou tak následovat Roberta Zárubu. Jeho kontakt s diváky v podobě twitterových mikropostřehů při hokejovém mistrovství vyvolal značný zájem. „Létající spolukomentátor“, známý fotbalový expert České televize Pavel Karoch, zase bude příležitostně psát blogy a po skončení skupiny zanalyzuje v chatu s diváky průběh první části mistrovství. Josef Němec, který bude působit ve studiu na Kavčích horách, pak pro čtenáře rozebere skončené zápasy na svém blogu.

Jaromír Bosák na Twitteru
Jaromír Bosák na Twitteru

Euro 2012 i v HbbTV a teletextu

Ve středu 6. června 2012 bude spuštěna také nová hybridní aplikace pro Euro 2012. Uživatelé přijímačů s funkcionalitou HbbTV si už během MS v ledním hokeji oblíbili doplňkový informační obsah spojený přímo s televizním vysíláním a dosažitelný snadno během sledování na televizní obrazovce prostřednictvím dálkového ovládače. Také pro fotbalový šampionát budou připraveny statistiky mužstev, hráčů, informace o stadionech, výsledkový servis atd.

Na obvyklý bleskový zpravodajský servis se mohou spolehnout uživatelé teletextových služeb ČT. Sportovní zpravodajství najdou jak v klasickém teletextu ČT4, tak i v příslušné rubrice Superteletextu (v rámci vysílání HbbTV).

Náhled aplikace pro HbbTV
Náhled aplikace pro HbbTV

Rekordní návštěvnost webu a teletextu

ČT zaznamenala mimořádný zájem o tyto služby už během MS v hokeji. Weby České televize za měsíc květen měly podle NetMonitoru rekordní počet návštěv - jejich počet přesáhl 11 milionů. Počet uživatelů se přehoupl za minulý měsíc přes 1,5 milionu lidí. Nebývale vysokých čísel dosahoval také teletext sportovní ČT4. Ten za květen podle dat ATO-Mediaresearch využilo 967 tisíc lidí, hlášeno na něm bylo 23,1 milionu přístupů. Teletext ČT4 tak dosáhl podíl 39,2 % na českém trhu.