ITunes od Applu dobývá Asii

Hongkong - Apple spustil svůj internetový obchod s hudbou a videem iTunes ve 12 asijských zemích, včetně Hongkongu a Tchaj-wanu. Chce tak posílit prodej hudby a filmů ve svém nejrychleji rostoucím regionu. Na seznamu však stále chybí Čína.

Oblast Asie a Tichomoří je pro Apple stále důležitější. Tržby v regionu bez Japonska loni stouply o 174 procent na 14,3 miliardy dolarů (296,6 miliardy korun). Vlastní obchod iTunes měly dosud v oblasti Asie a Jižního Pacifiku jen Austrálie, Nový Zéland a Japonsko. Nyní k nim přibudou kromě Hongkongu a Tchaj-wanu také Singapur, Macao, Malajsie, Filipíny, Thajsko, Srí Lanka, Vietnam, Brunej, Kambodža a Laos.  

Doposud se mohli fanoušci Applu v těchto oblastech připojit pouze na App Store, což je samostatná platforma, která slouží ke stažení aplikací pro iPody, iPhony a iPady. Jediným způsobem, jak dostat přístup k hudbě nebo filmům z obchodu iTunes, bylo využití dárkové karty prodávané v 51 zemích, ve kterých byl již obchod spuštěn. Nyní ke stažení některé z 20 milionů hudebních nahrávek nebo pro koupi a půjčení filmu budou moci uživatelé použít místní kreditní kartu.     

Loni v září spustil Apple svůj obchod s aplikacemi a hudbou iTunes v češtině.