Přípravy na volební OVM jdou do finále

Praha - Přípravy na volební vysílání v České televizi finišují. Dnes se na Kavčích horách zkouší vizuální podoba volebního studia, které tým kolem moderátora Václava Moravce bude dvakrát týdně stavět v každém krajském městě od úterka 28. srpna až do 8. října, kdy volební maraton Otázek Václava Moravce Speciál končí. ČT24 tak k podzimním krajským volbám nabídne divákům sérii 13 volebních speciálů. A začínáme již v úterý 28. srpna v Karlových Varech. Veškeré informace jsou k dispozici na volebním webu ČT.

Na základě aktuálních výzkumů přinesou OVM Speciál divákům debaty s favority voleb v jednotlivých krajích. Seriál třinácti diskusních pořadů ze všech volebních center českých a moravských krajů tak nabídne diskuzi s celkem sedmdesáti osmi kandidáty na hejtmana.

Informaci, kdo z kandidátů na hejtmana ve volebním speciálu zasedne, přinese Česká televize vždy den před vysíláním OVM Speciál na zpravodajském kanále ČT24. Výběr hostů se bude řídit podle výsledků aktuálních výzkumů agentur STEM/MARK a SC&C. Ty jsou členy organizace ESOMAR, která garantuje kvalitu a nejvyšší odborné standardy.

„Průzkumy budou opravdu aktuální, protože uzavírka sběru odpovědí je tři dny před vysíláním konkrétního pořadu,“ přibližuje mechanismus Zdeněk Šámal, ředitel zpravodajství ČT. „Nejenom v rámci předvolebních průzkumů, ale napříč zpravodajstvím klademe v souladu s Kodexem ČT mimořádný důraz na objektivitu, vyváženost a transparentnost,“ zdůrazňuje Šámal.

OVM Speciál budou vysílány každé úterý a čtvrtek večer od 21 hodin na programu ČT24. Harmonogram vysílání bude kopírovat vzestupné pořadí počtu voličů v jednotlivých krajích. Předvolební seriál tak započne 28. srpna v Karlovarském kraji a skončí v pondělí 8. října v kraji Středočeském.


Ve studiu mají své místo i diváci. A přihlásit se do studia diváci mohou prostřednictvím následujícího formuláře. Do vysílání se mohou diváci zapojit i přímo se svými náměty - stačí jen na volebních stránkách vyplnit formulář „Vaše volba“.