Petr Vichnar při komentování sází na improvizaci

Praha - Petr Vichnar, který může již pošesté vyhrát TýTý v kategorii sportovní moderátor roku, stále cítí před začátkem každých Branek, bodů, vteřin, které moderuje, určitou míru napětí. „Protože se leccos může stát. Vypadne čtecí zařízení a jste namydlený. Kolega jednou nesmyslně vstoupil do počítačového systému a zpřeházel pořadí příspěvků. Za mnou běžel hokej, já mluvil o fotbalu a na čtečce běžela házená. Byl to horor,“ vypráví Vichnar. Hlasovat pro něj můžete zde.

Vichnar je autorem mnoha známých hlášek, které si na rozdíl od některých kolegů předem nepřipravuje. „Sázím na improvizaci. Ve Vídni 1996 dal Martin Procházka vítězný gól ve finále a ze mě prostě vypadlo 'dotkli jsme se hokejového nebe', přitom do té doby jsem o tom vůbec nepřemýšlel, prostě mi to naskočilo. Komentář je v drtivé většině na improvizaci založený,“ myslí si známý „sporťák“.

Petra Vichnara kromě moderování a komentování baví také dokumentární tvorba. Natočil například televizní portréty kanoisty Lukáše Pollerta, hokejového brankáře Petra Břízy nebo desetibojaře Tomáše Dvořáka.

Už v roce 1990 Vichnar dominoval kategorii sportovních moderátorů v anketě Mám rád, TýTý pak vládl nepřetržitě v letech 1991 až 1995. „Jednou jsem dostal brož, pak jsme dostávali takové artefakty z keramiky. A pak začala zrcadla,“ vyjmenovává Vichnar své trofeje.

Svůj hlas do ankety TýTý 2012 mu můžete dát na internetu i formou SMS zpráv nebo korespondenčních lístků. Hlasování bude ukončeno 26. dubna, slavnostní večer s udělováním cen odvysílá 27. dubna v osm hodin večer první program České televize.