ČT před volbami

Česká televize v pátek 4.října 2013 rozlosovala pořadí volebních spotů politických stran, politických hnutí a koalic v jednotlivých blocích, které jim v souladu se zákonem o volbách do Parlamentu České republiky bezplatně vyhradila na programu ČT1, ČT2 a ČT 24 v období od 14.10. do 23.10. 2013, v celkovém rozsahu nejméně 14 hodin. 

Česká televize rozdělila vysílací čas mezi kandidující strany, hnutí a koalice rovným dílem. Maximální délka jednoho spotu je stanovena na 30 vteřin. Každý kandidující subjekt může k odvysílání předložit dvě verze. Notářský zápis z průběhu losování je přílohou zprávy. Podmínky pro kandidující subjekty - jak procedurální tak i technické - včetně vysílacích časů jsou rovněž v příloze. 

Předvolební a volební vysílání zpravodajství České televize

Česká televize svým divákům v období před nabídne několik hodin předvolebního vysílání denně. Předčasným volbám do Poslanecké sněmovny věnuje Interview Daniely Drtinové, Události, komentáře i Politické spektrum. 14 krajů (coby čtrnáct volebních obvodů) mapuje čtrnáct dvouhodinových debat. Den před otevřením volebních místností se potom v superdebatě celostátních lídrů přihlásí z Kavčích hor Václav Moravec, který s Marcelou Augustovou provede diváky i volební sobotou a sčítáním výsledků. Pravidla, kterými se Česká televize v období před volbami a v době voleb řídí jsou podrobně popsána v příloze.