Hospodářky povede Jašminský, do čela iHNED.cz míří Čermák

Praha – Novým šéfem deníku Hospodářské noviny se v prosinci stane Martin Jašminský, který až dosud fungoval jako zástupce šéfredaktora. Ve funkci střídá Petra Šabatu, který v čele listu skončil v září. Šéfredaktorem serveru iHNED.cz se stane novinář Miloš Čermák. Vydavatelství Economia to uvedlo v tiskové zprávě.

Přeobsazení obou postů je důsledkem změn, které v listu probíhají od letošního podzimu, kdy majitel vydavatelství Economia koupil společnost Centrum Holdings, jež provozuje i zpravodajský server Aktuálně.cz. Následné snižování stavů ve vlastní Economii vedlo k odchodu jak šéfredaktora Hospodářských novin, tak šéfky webu iHNED Lucie Tvarůžkové. Právě je nyní Jašminský a Čermák nahrazují.

Martin Jašminský se ekonomické žurnalistice věnuje nepřetržitě od roku 1993, kdy nastoupil do redakce deníku Svobodné slovo. V letech 1995-2000 byl redaktorem HN, odkud přešel do ekonomické rubriky deníku MF Dnes, kde se v roce 2003 stal vedoucím ekonomického oddělení. Zástupcem šéfredaktora Hospodářských novin je od podzimu 2005. Jašminský se dlouhodobě zaměřuje na problematiku finančního sektoru, kapitálových trhů a ekonomické transformace. Za svou novinářskou práci získal Cenu křepelek udělovanou Českým literárním fondem mladým novinářům do 33 let.


Redakce HN, iHNEDu a Ekonoma čeká sloučení

Vydavatelství dnes rovněž oznámilo, že se tým Hospodářských novin sloučí s redakcí týdeníku Ekonom a zpravodajského portálu iHNED. Společná redakce bude připravovat obsah všech tří hlavních titulů vydavatelství Economia. V rámci kooperace všech složek integrovaného newsroomu bude také úzce spolupracovat s redakcemi týdeníku Respekt, on-line deníku Aktuálně.cz i odborných titulů vydavatelství.

Integrovanou ekonomickou redakci bude řídit tzv. E.collegium v čele s Vladimírem Piskáčkem. Členem collegia bude šéfredaktor Ekonomu Ondřej Neumann, Jašminský jako šéf HN, šéfredaktor iHNED.cz Čermák, šéfredaktor politického zpravodajství a názorové sekce Jindřich Šídlo a šéfredaktor sdíleného obsahu Petr Orálek. Každý z šéfredaktorů bude přímo odpovídat za přípravu obsahu svého titulu, společně se pak budou podílet na každodenním řízení spojené redakce, na plánování a profilaci jednotlivých titulů a na jejich rozvoji.

„Propojení všech našich ekonomických redakcí do jediné nám pomůže zlepšit organizaci práce při tvorbě kvalitního obsahu a lépe než dosud využívat potenciálu, který redakce s více než 140 novináři má,“ poznamenal šéf redakcí Economie Vladimír Piskáček. „V neposlední řadě nám nová organizace redakčního týmu umožní důsledněji vyprofilovat jednotlivé ekonomické tituly vydavatelství a přesněji tak cílit na všechny naše čtenářské skupiny,“ doplnil Piskáček, který se funkce ujal letos v září.