Úspěch Déčka - je nejsledovanějším dětským kanálem v Evropě

Praha - Dětský program České televize Déčko se za pět měsíců od svého uvedení stal nejsledovanější dětskou stanicí evropských veřejnoprávních televizí. V lednu měl podíl na sledovanosti v průměru 21,68 procenta dětských diváků ve věku 4-12 let. Nejsledovanějším pořadem Déčka je Večerníček.

Úspěch je o to větší, že Déčko vysílá teprve pět měsíců, od konce letních prázdnin. Dosud nejsledovanější evropské veřejnoprávní televize pro děti (například v Dánsku, Německu či Španělsku) sleduje přibližně 16 procent dětských diváků.

Na Déčko se denně dívá alespoň na tři minuty souvisle přes 200 000 dětí. „Sledují jak klasický Večerníček a Studio Kamarád, tak i nové zábavně-vzdělávací magazíny a hrané seriály,“ uvedl výkonný ředitel ČT:D Petr Koliha. „To je pro Déčko velmi dobrá zpráva, protože programová rozmanitost a důraz na pořady zábavného vzdělávání patří k základní filozofii stanice,“ dodal.

Pořadem s dlouhodobě nejvyšším podílem na sledovanosti Déčka je Večerníček. Sleduje ho v průměru víc než čtvrtina dětí, které se v době jeho vysílání dívají na televizi. „Úspěch slaví nejen osvědčené tituly, jako jsou Krkonošské pohádky, ale také zcela nové řady, například Králík Fiala nebo Nejmenší slon na světě,“ doplnila kreativní producentka dětské tvorby České televize Barbara Johnsonová.

Video Déčko: Půl roku od spuštění
video

Déčko: Půl roku od spuštění