V nové hokejové aplikaci HbbTV najdete i videa ze zápasů

Během mistrovství světa v ledním hokeji v Bělorusku najdete v nabídce hybridních služeb České televize novou aplikaci s názvem MS hokej 2014. Aplikace je dostupná majitelům televizních přijímačů s podporou funkcionality HbbTV. Ve srovnání s hokejovými aplikacemi HbbTV, které ČT odvysílala v roce 2012 a 2013, přináší tato aplikace zcela nový koncept, a to nejen z hlediska obsahu, ale také způsobu ovládání. Vše je jednodušší a přehlednější, aby navigace a vyhledávání v informacích bylo pro uživatele rychlé a intuitivní. V celosvětovém prostředí televizních doplňkových služeb se jedná o ojedinělou hokejovou aplikaci.

Aktivace služeb HbbTV je velmi jednoduchá. Pokud máte televizor, který podporuje tuto službu, což platí pro většinu televizorů, které jsou nyní v prodeji, tak stačí přijímač připojit k internetu. Pak se vám na všech programech České televize zobrazí v pravém dolním rohu červené tlačítko s nápisem ČT menu. Stisknete červené tlačítko na dálkovém ovladači a dostanete se do nabídky služeb HbbTV České televize.

Hned na první pozici uvidíte aplikaci MS hokej 2014. Na úvodní obrazovce aplikace najdete přehled aktuálních zápasů a zpravodajských aktualit. Celá aplikace zahrnuje 6 hlavních sekcí.

V kategorii Zápasy jsou podrobné informace o všech odehraných i plánovaných utkáních. Zápasy můžete vyhledávat podle celkového rozpisu nebo podle jednotlivých skupin. K dispozici je i volba Pouze zápasy ČR. V detailu zápasu je podrobný přehled střelců, asistencí, vyloučení, diváků v hledišti apod. K zápasu patří i položky, které zahrnují soupisky mužstev a textový online, který se aktualizuje v průběhu utkání. V poslední části kategorie Zápasy je položka Videa.

Přehled zápasů v aplikaci HbbTV
Zdroj: ČT24

V druhé kategorii Týmy jsou podrobné informace o všech účastnících šampionátu. Každý hráč je představen na samostatné kartě.

Třetí a čtvrtá kategorie zahrnuje Tabulky a Statistiky. Údaje jsou přehledně tříděny podle záložek Kanadské bodování, Nejlepší střelci a Nejlepší nahrávači. Další statistické údaje se zaměřují na brankáře.

MS hokej 2014 je první HbbTV sportovní aplikace, která zahrnuje kategorii Videa. Nepřeberné množství videí je tříděno do dalších šesti položek, a to Nejnovější, Záznamy zápasů, Sestřihy, Momenty, Rozhovory a Reportáže. Videa lze přehrávat v okně nebo na celé obrazovce. Součástí kategorie Videa je i položka, která slouží k třídění videí podle jednotlivých týmů.

V poslední kategorii s názvem Zprávy z MS najdete rychlý přehled patnácti nejnovějších krátkých zpráv z portálu ČT sport.

Další novinkou této aplikace je tzv. informační lišta v obraze. Aktivuje se stisknutím zeleného tlačítka na dálkovém ovladači. Funguje ve dvou režimech. Standardně nabízí titulky stručných zpráv, hlavních aktualit dne. Má tedy podobnou funkcionalitu jako lišta ČT24. Jen je zaměřená výhradně na hokejové zprávy. Obsah lišty lze rozbalit, pak je přehled zpráv zobrazen vcelku. Během vysílání vybraného televizního přenosu najdete v liště online textové informace o průběhu souběžně hraného zápasu.

Česká televize tak prostřednictvím služeb HbbTV přináší na velké televizní obrazovky moderní aplikaci, kterou vhodně doplňuje své vysílání hokejového mistrovství. Díky tomuto novému konceptu úspěšně integrovala do jedné hybridní služby všechny tři prvky tvorby multimediálního obsahu, tj. textové informace, obrázky a videa.