Pražská televize Metropol za měsíc skončí

Praha – Vydavatelství Mladá fronta ukončí činnost televize Metropol, která vysílá v Praze a Středočeském kraji. Nepodařilo se jí naplnit obchodní cíle. Spolu s televizí skončí taky dceřiná firma MF TV, která kanál provozovala. Metropol TV zahájila vysílání v kabelových sítích před čtyřmi lety, Mladá fronta stanici převzala loni v březnu.

„Po ročním působení na českém mediálním trhu se regionální televizi Metropol TV nepodařilo naplnit stanovené obchodní cíle, které by zaručovaly její další ekonomickou efektivitu, a proto svoji činnost ke dni 30. června 2014 ukončí,“ uvedla mluvčí vydavatelství Pavlína Míčová.

Mladá fronta, která je jedním z největších vydavatelství v Česku, se bude nadále koncentrovat především na projekty divizí Euro E15, Časopisy, Online a Knihy. Firma vydává například ekonomický deník E15, týdeník Euro a zpravodajský týdeník v anglickém jazyce E15 weekly.

Metropol TV se zaměřovala na zpravodajství z regionu a vlastní tvorbu. V průběhu loňského roku obnovila plnohodnotné vysílání poté, co se předchozí vlastník dostal do insolvenčního řízení. To souviselo mimo jiné s obstavením majetku bývalého investora Luboše Měkoty, který byl vyšetřován v kauze Mostecká uhelná. Podnikatel však loni v březnu náhle zemřel.

Měkota stál i za další neúspěšnou televizí. Jmenovala se Pětka a vysílala pouze od října 2012 do února 2013. V posledních letech na českém trhu neuspěla ani soukromá komerční zpravodajská televize Z1, jež patřila slovenské finanční skupině J&T. Ambiciózní stanice spustila vysílání v červnu 2008, vydržela ale jen do ledna 2011.