Barvy pro ČT :D zachraňuje už 35 tisíc dětí

Praha – Prázdninová hra dětského kanálu České televize, v níž děti zachraňují barvy pro duhu, spěje do velkého finále. Podle vedoucí dětského webu ČT Štěpánky Sunkové je cílem hry, v níž děti soupeří s padouchem Černobílem, aby děti netrávily celé prázdniny jen u televize, ale vyrazily také do svého okolí. Hra probíhá na místech po celé ČR a zatím se do ní zapojilo 35 tisíc dětí.

Na vysílání dětského kanálu ČT :D se zaměřil padouch Černobíl, který se rozhodl ukrást barvy a zmrazit je v obrovském mrazicím boxu. Děti všeho věku, které si nepřejí, aby dětský kanál ovládla černá s bílou v den jeho prvních narozenin 31. srpna, mohou vyrazit na výlet na tři místa po celé ČR, kde najdou v přírodě dvě kešky a jeden symbol na některé z památek. Ty pak na stránkách ČT :D zadají do mrazáku, který se tím zas o kousek víc zahřeje. Pokud se ho podaří do konce srpna zahřát na 100 procent, vybouchne a barvy z něj se osvobodí. V současnosti se jeho teplota pohybuje nad 68 procenty.

„Snažili jsme se o to, aby o prázdninách děti nějakým příběhem nebo hrou vstoupily do chytré prázdninové aktivity, což se povedlo. Menší děti patrně věří tomu příběhu, který se prolíná celým vysíláním, v němž se třeba začínají odbarvovat vysílané spoty, a ty starší na ni, myslím, rády přistoupí,“ uvedla vedoucí dětského webu Štěpánka Sunková. Na soutěž už se seběhlo 6 tisíc e-mailových reakcí nejen od dětí, ale i rodičů. „Zaregistrováno máme přes 35 tisíc dětí,“ dodává k úspěchu letní hry dětského kanálu.

Zhruba o devadesát schránek se starají čeští skauti. „Snažili jsme se zprostředkovat rodičům a dětem nějaké hezké vyhlídky nebo zajímavé přírodní památky, aby byly zároveň lehce dostupné pro rodiče s kočárky,“ řekla k zapojení Junáka jeho mluvčí Jitka Taussiková. Na stránkách ČT :D je mapa České republiky s vyznačenými místy.

Děti jsou ve svých reakcích, kterými přispívají na stránky dětského kanálu, velmi vynalézavé. „Kromě toho, že vymýšlejí různé duhové míchané nápoje, které má Černobíl vypít, aby mohl na Déčko, padl i návrh najít Černobílovi partnerku, aby přišel na jiné myšlenky,“ uvádí Štěpánka Sunková. Přiznala ale, že zřejmě ty starší děti založily naopak Černobílův fanklub.