Křišťálovou lupu získal projekt DámeJídlo.cz, uspěl i web ČT24

Praha – Nejlepším internetovým projektem roku se v letošním ročníku ankety Křišťálová lupa stala služba na on-line objednání a rozvoz jídla DámeJídlo.cz. V kategorii zpravodajství zvítězil server iDnes.cz následovaný webem ČT24. Osobností roku se stal odborník na analýzu dat ze sociálních sítí a pedagog Josef Šlerka.

O vítězích 9. ročníku v celkem 14 kategoriích rozhodla svým hlasováním odborná porota a internetová veřejnost. „Jsem přesvědčen, že díky našemu hlasování podstatná část z více než 110 nominovaných projektů získá nové uživatele, zákazníky nebo diváky, protože Křišťálová lupa nadále poskytuje výborný rozcestník po tom nejlepším, co se na českém internetu děje,“ uvedl ředitel Internet Info Ján Simkanič.

Porota neměla jednoduchou volbu v kategorii e-commerce inspirace, kde udělila první místa rovnou dvě, a to projektům Liftago Taxi a Rohlík.cz.

Dvě ocenění putují i do společnosti Seznam.cz. Její Mapy.cz se umístily na nejvyšší příčce v kategorii mobilní služba, kde obhájily loňské prvenství, a zvítězily rovněž v sekci nástroje a služby.

Své vítězství z loňských oceněných obhájily rovněž cenový srovnávač Heureka.cz, zpravodajský portál iDnes.cz a veřejně prospěšná služba Potraviny na pranýři.

Anticenu letos odborná porota udělila českým operátorům za nerozvoj mobilního internetu.

Zvláštní cena serveru Lupa.cz letos udělena nebyla.