Klip týdne: Asking Alexandria vzdávají hold vojákům po celém světě

Na Den obětí války vydali Asking Alexandria akustickou verzi skladby Someone, Somewhere. Videoklip, který k ní natočili, pak věnovali všem vojákům a jejich ženám po celém světě.   

Memorial Day (česky Den obětí války) se slaví v USA poslední pondělí v květnu. To letos připadlo na 28. Přesně ten den si vybrali britští Asking Alexandria k vydání nové, akustické verze své skladby Someone, Somewhere. Ta pochází z alba Reckless And Relentless, vydaného již v roce 2011.  

„Na začátku roku jsme s Benem (Brucem) natočili píseň o útrapách, jež zažíváme, když jsme na turné, pryč od našich blízkých a milovaných. V tu chvíli jsme si uvědomili neuvěřitelnou službu našich žen a mužů, aktivních i veteránů, ztracených po celém světě,“ upřesňuje zpěvák Danny Worsnop, co vedlo k myšlence věnovat skladbu právě jim. 

Poté kapela navštívila námořní pěchotu USA v Camp Swab v japonské Okinawě, kde strávila nějaký čas s vojáky, kterým posléze uspořádala koncert. Celý výlet natočil Sanjay Parikh a z natočeného materiálu pak sestříhal následný videoklip.

„Děkuji všem, kteří v současné době sloužíte. Pokračujte v boji a vraťte se domů v bezpečí. Děkujeme vám, našim veteránů, za vaši krev, pot a slzy, které nám umožňují svobodu a bezpečí, jež často považujeme za samozřejmost. A především děkuji všem padlým hrdinům, kteří pro tuto zemi učinili konečnou oběť. Dnes je jejich den. Udělejte si čas k uctění jejich památky,“ dodal Worsnop. 

Asking Alexandria
Profil

Asking Alexandria

Asking Alexandria (AA) je britská metalcorová skupina pocházející z anglického Yorku. První zmínky o kapele pochází z Dubaje, kde roku 2008 Ben Bruce založil kapelu pod názvem Asking Alexandria, avšak ta měla, až na jeho maličkost, úplně jiné složení. Téhož roku vydala kapela své první (a v tomto složení též poslední) album, které nese název „The Irony of your Perfection“, avšak zanedlouho se kapela rozpadla. Ben Bruce odjel zpět do svého rodného města, Yorkshire a zde taktéž nalezl nové členy. Téhož roku vydali demo, na kterém byly surové náčrty songů „The Final Episode“, „A Single Moment of Sincerity“, „A Candlelit Dinner with Inamorta“, „I Was Once, Possibly, Maybe, Perhaps a Cowboy King“, „Nobody Don't Dance No More“ a „Not the American Average“. 15. září 2009 vydali své první album Stand Up and Scream, které s sebou přineslo velké úspěchy, takže kapela mohla vyjet na své první turné. Jejich druhému albu, Reckless & Relentless, předcházelo 21. prosince 2010 vydání Life Gone Wild EP, které mělo celkem 6 skladeb, mimo jiné obsahovalo i promoční song k novému albu, „Breathless“. Reckless & Relentless vyšlo 4. dubna 2011. Následovalo několik turné po celém světě se skupinami jako Chelsea Grin, Of Mice & Men, I See Stars a Motionless In White. V květnu 2015 vydala skupina krátký film zvaný „Through Sin and Self-Destruction“. Tento film se skládal ze tří hudebních videí z jejich druhého alba, která na sebe navazovala, použité songy byly „Reckless & Relentless“, „To the Stage“ a „Dear Insanity“. Na konci roku 2012 si zpěvák skupiny Danny Worsnop zranil hlasivky, což mu výrazně změnilo hlas. 22. ledna 2015 bylo oznámeno, že zpěvák Danny Worsnop, který se skupinou nahrál všechna předchozí studiová alba, odchází z kapely z důvodu vzniku nové kapely zvané We Are Harlot. Později v rozhovorech však uvedl, že by ze skupiny stejně odešel, protože se už nechtěl věnovat metalcorové hudbě a nebyl v kapele spokojený. Nedlouho poté kytarista Ben Bruce oznámil přibrání nového zpěváka, avšak jeho jméno ponechal v tajnosti. Teprve 26. května 2015 byl uveden příchod nového zpěváka do skupiny – Denise Shaforostova, bývalého zpěváka skupin Make Me Famous a Down & Dirty. Následovalo vydání nového alba The Black (2016). Denis však v říjnu 2016 odchází z kapely pro údajné osobní důvody. Později se však ukázalo, že odmítal komunikovat s ostatními členy skupiny – tvrdil, že „Asking Alexandria neexistuje, dokud nedostanu, co je mi dlužno.“ Po jeho odchodu kapela přibrala zpět svého původního zpěváka, Dannyho Worsnopa.

Diskografie: 
Stand Up and Scream (2009)
Reckless & Relentless (2011)
From Death to Destiny (2013)
The Black (2016)
Asking Alexandria (2017)

Členové: 
Ben Bruce – sólová kytara
Danny Worsnop – zpěv
Cameron Lidell – rytmická kytara
Sam Bettley – basová kytara
James Cassells – bicí

Zdroj: Wikipedia