Prague Photo 2018

Všechny tváře fotografie. Festival Prague Photo představuje 150 autorů

Sto padesát fotografů obsadilo Clam-Gallasův palác na pražském Starém Městě. Na jedenáctém ročníku přehlídky Prague Photo svoji aktuální tvorbu představuje třeba Gabriela Fárová nebo Antonio Cossa. Z archivu Václava Chocholy pak expozici sestavila fotografova rodina. Část barokních prostor patří studentům fotografických škol. Expozice bude otevřena pouze do neděle 29. dubna.

 

Fotografie představí dvě desítky českých i zahraničních vystavovatelů, zájemci tak budou moci zhlédnout nejširší plejádu jednotlivých fotografů, galerií a společností zabývajících se fotografií. Své kolekce uvedou například galerie Artinbox, Galerie Gambit nebo Vintage Photography. 

Zařazeny jsou opět populární pop-up prezentace jednotlivých autorů, letos jsou to například Magdalena Bláhová, Josef Hník nebo Gabriela Fárová. Vedle českých umělců se představí i fotografové z Itálie, Slovenska, Francie, Saúdské Arábie. Spolupráci výtvarníka Jiřího Koláře a Václava Chocholy připomíná výběr, který připravila fotografova rodina.

Video Zprávy ve 12
video

Přehlídka Prague Photo představuje 150 fotografů

Prague Photo vystavuje také obsáhlou sekci tvorby nejmladší generace. Hned sedm středních odborných nebo vysokých škol prezentuje na festivalu práce svých studentů. Z nich přehlídka tradičně vybírá nejlepšího začínajícího autora. Letos cenu nezískal jednotlivec, ale Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara ze Západočeské univerzity v Plzni.

Doprovodný program festivalu zahrnuje setkání s autory v jednotlivých expozicích nebo křty fotografických publikací. Přehlídka Prague Photo potrvá pouze do neděle 29. dubna.