Bruno Mars, Elton John a Despacito živě z New Yorku. ČT odvysílá v neděli v noci Grammy 2018

Blíží se udílení hudebních cen Grammy a Česká televize opět poskytne svým divákům jedinečnou možnost být při tom. V přímém přenosu z Madison Square Garden na obrazovky ČT art zazpívá Bruno Mars, Lady Gaga, Pink či Elton John v duetu s Miley Cyrus.

Vloni cenám Grammy dominovala Adele
Zdroj: ČT

Tři a půl hodiny trvající živé vysílání jubilejního 60. ročníku bude simultánně tlumočit Dana Hábová a komentovat Jan Dědek.

Přímý přenos z hudební show Grammy Awards uvede kulturní kanál České televize v noci z neděle 28. na pondělí 29. ledna od 1:30 středoevropského času. Záznam z udílení hlavních cen a výběr nejlepších vystoupení pak odvysílá rovněž ČT art ještě v pátek 2. března od 20:20.

Nejvíce nominací má letos rapper Jay-Z, Kendrick Lamar a Bruno Mars. Šanci mají ale i jména jako Ed Sheeran, Justin Bieber či Taylor Swift. Kromě oceněných v přímém přenosu na pódiu vystoupí také Elton John, kapela U2 a zazní loňský hit z Portorika Despacito.

V roli moderátora se opět objeví James Corden. Cenu za celoživotní přínos hudbě si odnese zpěvačka Tina Turner nebo skupina Queen.

Vloni se hlavní hvězdou Grammy stala britská zpěvačka Adele, která i přes nižší počet nominací nakonec předčila Beyoncé.