Muzeum chce návštěvníky ohromit hned u vstupu. Cesta ke knize knih vede mj. mezi věrnými kopiemi olivovníků z Getsemanské zahrady v Jeruzalémě. „Chceme, aby se lidé biblí zabývali, a zastřešit to třemi pojmy, i když jsou jich tisíce: dějiny bible, dopad bible a její příběhy,“ vysvětluje záměr expozice Cary Summers, prezident Muzea bible.
Muzeum nabízí jednu z největších soukromých sbírek svitků na světě a k vidění jsou i mladší exempláře, jejichž rozšíření pomohl vynálezce knihtisku Johannes Guttenberg. Díky jeho vynálezu patřila čeština mezi první jazyky, v nichž se kniha tiskla.

Muzeum bible ve Washingtonu D.C.
„Muzeum bible sahá od velmi ojedinělých, vzácných rukopisů až po věci, které jsou virtuálně a univerzálně dostupné v kapse na vašem mobilu,“ popisuje Bill Lazenby, ředitel výzkumu PRD, autor části expozic.
Muzeum nabízí zábavou i vzděláním jakýsi hlavní příběh světových dějin – tedy tak, jak ho vidí bible. Tvůrci muzea chtějí, aby lidé odsud odcházeli s tím, že si „knihu knih“ chtějí přečíst. „Oddělení státu od církve vedlo k situaci, kdy i velmi dobře vzdělaní lidi neměli ve skutečnosti přístup ke vzdělání týkajícímu se bible,“ komentuje expozici David Trobisch, ředitel sbírek Muzea bible.