První ukázka: V kinech bude k mání přání i nový vánoční příběh

K oblíbeným filmům Pan Tau nebo Lucie, postrach ulice má mít podle režiséra Víta Karase svou atmosférou blízko nový český rodinný snímek. Přání k mání, vánoční příběh s trochou kouzel, uvidí diváci v kinech už od 7. prosince.

Video Teaser: Přání k mání
video

Teaser: Přání k mání

Film není klasická pohádka. „Nejsou tu hrady, draci, princezny ani princové,“ potvrzuje Vít Karas, který už má s pohádkovými příběhy filmařskou zkušenost, před šesti lety natočil pro Českou televizi pohádku Micimutr.

Laskavý, hravý a humorný příběh o trampotách zamilovaného náctiletého Alberta se natáčel v Karlových Varech. Albert miluje sestru svého nejlepšího kamaráda Johanu, ta o něj ale vůbec nestojí. Podobně jako ostatní dívky ve městě je zřejmě poblázněná do školního lamače srdcí, syna hoteliéra Bosáka. Právě v tomto hotelu vystupují Albertovi rodiče v kouzelnické show. A jakoby toho nebylo dost, musí hlavní hrdina čelit ještě nečekané rodinné rozmíšce.   

Naštěstí si za dobrý skutek může vymyslet jedno přání, které mu slíbí splnit kouzelný dědeček. Musí jen vymyslet, jak s takovou příležitostí co nejlépe naložit, zvlášť když mu chce přání kdekdo vyfouknout. A možná nakonec zjistí, že člověk může být šťastný i bez kouzel.

Přání k mání vzniklo v koprodukci České televize. Kreativní producent Jan Maxa vnímá film jako výzvu přijít na Vánoce s něčím novým, a přitom neodradit diváky, kteří v tradičním čase očekávají tradiční obsah. „Věřím, že Přání k mání je právě takovým projektem a že divákům jejich sváteční večery obohatí o nový, a přesto důvěrně známý zážitek,“ přeje si.

Svérázně workoholického hoteliéra hraje Vítězslav Jandák, varietní kouzelníky Jitka Čadek Čvančarová a Martin Myšička, Alberta si zahrál Filip Antonio.