Knihovna, která má grády. Grada spustila on-line půjčovnu knih

Nakladatelský dům Grada – ve spolupráci s dalšími nakladatelstvími – zareagoval na on-line způsob čtení. Spustil službu Bookport, která poskytuje za předplatné přístup ke zhruba čtvrtině elektronických knih v České republice. Od beletrie po odbornou literaturu.

Kromě čtyř značek nakladatelského domu Grada (Grada, Cosmpolis, Bambook a Alferia) obsahuje knihovna také tituly z nakladatelství Portál, Epocha, Vyšehrad, Galén či Jota. Nabídka by se měla dále rozšiřovat. 

„Oproti kamenné knihovně odpadají veškeré starosti, jako jsou rezervace výpůjček, nedostupnost knih a jejich vracení a s tím spojené další poplatky, ztracený čas cestováním a těžký batoh plný knížek. S platformou Bookport můžete číst kteroukoliv knihu z nabídky, a to kdekoliv a kdykoliv chcete. Celý model lze přirovnat k Netflixu, ale pro knížky,“ představil on-line projekt jeho vedoucí Martin Sviták.

Tři a půl tisíce knih

Momentálně mohou zájemci vybírat z více než tři a půl tisíce knižních titulů: od novinek beletrie přes dětskou či populárně-naučnou až po odbornou literaturu. „Především čtenáři odborných knih ocení mimo jiné detailní full-textové vyhledávání, které prohledává jak základní údaje o titulech, tak samotné texty knih. Tím lze snadno najít konkrétní úryvek nebo získat rychlý přehled o tématu,“ doplnil Martin Sviták.

Uživatelé si také mohou vytvářet své vlastní „knihovny“ a za pomoci mobilní aplikace využívat půjčovnu i bez připojení k internetu.