Klip týdne: Arch Enemy / The Eagle Flies Alone

Metaloví giganti ze Švédska Arch Enemy představili tento týden nový videoklip The Eagle Flies Alone. Po skladbě The World Is Yours jde již o druhou nahrávku z připravované desky Will To Power.  

Většina fanoušků této deathmetalové stálice již netrpělivě očekává 8. září, na kdy je ohlášeno vydání nové, v pořadí již osmé řadové desky. Ta vyjde pod hlavičkou Century Media a Arch Enemy k ní stejně jako k předchozímu albu War Eternal chystají masivní světovou tour, na kterou si jako hosty přizvali ukrajinské Jinjer.

Vizuálně velmi pěkně zpracovaný videoklip, jemuž dominují uchvacující záběry, natočil Patric Ullaeus a na rozdíl od prvotiny The World Is Yours, jež je klasickou řežbou přesně v „archenemyovském stylu“, se nese v poněkud klidnějším duchu. Text i hudba jsou pak dílem hlavního lídra, kytaristy Michaela Amotta.  

Arch Enemy jsou švédská deathmetalová kapela založená roku 1996 kytaristou skupiny Carcass Michaelem Amottem. Jejími dalšími členy jsou Jeff Loomis (kytara), Sharlee D'Angelo (basová kytara), Daniel Erlandsson (bicí) a Alissa White-Gluz, která v roce 2014 vystřídala na postu zpěvačky Angelu Gossow, jež se přesunula na pozici manažerky kapely.