Queens of the Stone Age se vydávají za ničemy

Americká rocková kapela Queens of the Stone Age vydává nové album. Už osmou řadovou desku s názvem Villains – tedy „ničemové“ – představí hudebníci 25. srpna. Zároveň vyrazí na světové turné.

Video Události v kultuře
video

Queens of the Stone Age vydávají nové album

Queens of the Stone Age s novinkou dělají poměrně tajnosti – frontman kvůli ní v upoutávce dokonce podstoupil test na detektoru lži. Fanouškům zatím nabídli k poslechu jen dvě skladby. Slyšet je ale mohli naživo návštěvníci některého z posledních koncertů kapely.

Rockové uskupení z Kalifornie vzniklo v roce 1997. Původně se jmenovalo Gamma Ray, později ovšem Joshua Homme název změnil. Tento zpěvák a kytarista je jediným stálým členem kapely, jejíž sestava se často měnila. 

Věhlas kapely zvýšily na přelomu tisíciletí časté koncertování a deska Rated R. Úspěchu pomohl i frontman Foo Fighters a bývalý člen Nirvany Dave Grohl. Ke skupině se připojil na konci roku 2001 a pomohl jí nahrát také její třetí album Songs for the Deaf.

Queens of the Stone Age dokázali nadchnout i české publikum, a to hned dvakrát. V roce 2014 vystoupili v Praze, premiéru měli v Česku už ale o rok dřív, na festivalu Rock for People. V září se opět vydají na světové turné, k němuž si přizvali i kapelu Royal Blood. Do Česka se tentokrát ale nechystají. Tuzemští fanoušci za nimi budou muset dorazit na podzim do Vídně, Mnichova nebo do Berlína.