Noc barokních mistrů zakončila festival v Českém Krumlově

Letošní ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov nabídl návštěvníkům jihočeského města 18 koncertů. Tím posledním byla Noc barokních mistrů. Sobotní večer, který se odehrával poprvé v historii festivalu v zámeckých zahradách, měl na programu nejen barokní hudbu, ale i ohňostroj, iluminace a tanec.

Video Události v kultuře
video

Noc barokních mistrů zakončila MHF Český Krumlov

Než zazněly první tóny závěrečného koncertu, pro návštěvníky byla připravena procházka zámeckou zahradou osvětlenou tisíci svíček. Poslední koncert 26. ročníku propojil genia loci s barokní hudbou v podání souboru Barocco sempre giovane. Publikum mohlo slyšet skladby barokních mistrů Georga Philippa Telemanna, Antonia Vivaldiho nebo Johanna Sebastiana Bacha.  

Vedle baroka má soubor v repertoáru také hudbu z jiných období, například na konci srpna vystoupí v žamberském kostele sv. Václava s díly Mendelssohna-Bartholdyho či Schuberta. Zahraje je i houslista Josef Špaček, který je jedním z mnoha spolupracujících sólistů.

Barocco sempre giovane na 26. MHF Český Krumlov

Zdroj: ČTK
Autor: Václav Pancer

V Krumlově se jako sólisté k souboru připojili houslistky Iva Kramperová a Markéta Klodová a trumpetista Marek Zvolánek. Ten je mimo jiné i členem souboru Ten of the Best, který tvoří deset nejlepších trumpetistů světa.

Příští hvězda: Piotr Beczała

26. ročník krumlovského festivalu se opět setkal s velkým návštěvnickým zájmem, lístky si koupilo téměř 13 tisíc diváků. A přestože letošní program krumlovského festivalu sotva skončil, organizátoři už pracují na dramaturgii příštího roku. Prezident přehlídky Jaromír Boháč prozradil, že tváří připravovaného ročníku bude polský tenorista Piotr Beczała.