Britský písničkář Passenger nechce s vlky výti

Proslavil se jediným hitem, přesto vyprodává velké sály po celém světě. Publikum si získává bezprostředním vystupováním a humorem. Výjimkou nebylo ani Česko. Nyní britský písničkář Passenger vydává nové album.

Video Události v kultuře
video

Britský písničkář Passenger vydává nové album

Píseň Let Her Go zvedla britského buskera z ulice na špičky hitparád. Během jediné sezony vyměnil kolemjdoucí jednotlivce za mnohatisícové davy. Nenadálý úspěch mu ale hlavu nezamotal. Naopak, proslul sebeironickým humorem, sám sebe často glosuje jako zázrak jednoho hitu a neváhá svou nejúspěšnější skladbu pozměňovat nebo prolínat se slavnějšími díly. 

„Záleží mi vlastně jen na názoru mých fanoušků. Pokud se jim nahrávka líbí, pokud je oslovuje hudba, tak to jediné mi připadá důležité. Opravdu,“ svěřil se loni na festivalu Colours of Ostrava, kde sám s kytarou opanoval hlavní pódium. Do Česka se ještě na podzim vrátil, aby zahrál v pražské Lucerně.

Aktuální novinka opět stojí především na pronikavém hlasu, jemném akustickém zvuku, a také na příbězích v textech. Ten titulní parafrázuje legendu o chlapci, který mockrát bezdůvodně volal o pomoc, a když ji potřeboval, už nikdo nepřišel. Je směsí patetické melancholie a humoru, tak typické pro Passengera.