Od Verdiho po Jacksona. Český Krumlov se zapisuje na seznam hudebního dědictví

Rumunská sopranistka Angela Gheorghiu a mexický tenorista Ramón Vargas zahájí v pátek 26. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov. Přehlídka si ve městě zapsaném na seznamu UNESCO připravila celkem devatenáct koncertů českých i zahraničních účinkujících.

Video Události v kultuře
video

Začíná festival v Českém Krumlově

Gheorghiu a Vargas jsou kolegové z Vídeňské státní opery. V Pivovarské zahradě vystoupí za doprovodu PKF – Prague Philharmonia. Rumunská sopranistka s tímto orchestrem také natočila album veristických árií, vyjít by mělo na podzim. Na stejném místě zazní v závěru festivalu Verdiho Requiem v podání slovenských pěvců a Filharmonie Bohuslava Martinů.

Novinkou festivalu je závěrečný večer 5. srpna v zámecké zahradě, kdy barokní hudbu znásobí ohňostroj. Na dalších koncertech vystoupí houslista Julian Rachlin, jehož doprovodí Jihočeská filharmonie, violoncellista Mischa Maisky, houslista Bohuslav Matoušek či soubor Schola Gregoriana Pragensis.

MHF Český Krumlov 2016
Zdroj: ČTK
Autor: Václav Pancer

Program opět vykročí ze škatulky klasické hudby. Například soubor Janoska Ensemble smíchá Paganiniho s Michaelem Jacksonem. Přehlídka slibuje ještě Irský večer, muzikálové zpěváky z Broadwaye a Radka Fišarová přijede s poctou Edith Piaf. Zazpívá dvakrát, pořadatelé přidali pro velký zájem druhý koncert.