Zemřel Jiří Kahoun, autor Příběhů včelích medvídků

V pětasedmdesáti letech zemřel spisovatel a autor mnoha knížek pro děti Jiří Kahoun. České televizi to potvrdili jeho blízcí. Kahoun napsal mimo jiné Příběhy včelích medvídků, Ustrašená strašidla nebo Toronto Tom. Jeho knihy inspirovaly několik večerníčkových seriálů.

Jiří Kahoun se narodil 12. března 1942 v Praze. Vystudoval Střední průmyslovou školu v Turnově se zaměřením na umělecké zpracování kovů a kamenů. Poté vystřídal řadu zaměstnání. Byl traktoristou, kameníkem, pracoval jako stavební dělník i technický redaktor.

Po celou dobu se věnoval výtvarnému umění, mimo jiné ilustroval dvě své knihy. Měl několik samostatných výstav, své obrázky beze slov publikoval také v různých novinách a časopisech, město Beroun vydalo reprodukce jeho kreseb jako pohlednice.

Z jeho dětských knih jsou nejznámější Příběhy včelích medvídků, i díky populárnímu loutkovému večerníčku. Kreslený seriál vznikl také podle příhod Toronto Toma, kocoura z Ameriky. Kahoun psal rovněž pohádky o dopravních prostředcích. Vyšly jeho knihy o autech, létajících strojích a mašinkách.