Fanoušci Hvězdných válek v americkém Orlandu oslavili 40. narozeniny slavné série

Fanoušci Hvězdných válek se sešli v americkém Orlandu. Společně s tvůrci a hlavními protagonisty série oslavují čtyřicáté výročí od uvedení prvního filmu – Hvězdné války – Nová naděje. Při té příležitosti filmaři představili první trailer k osmé epizodě. Snímek s názvem Poslední z Jediů bude mít premiéru 15. prosince.

Hvězdné války: Pomsta Sithů
Zdroj: Profimedia

Příběh největší bitvy dobra se zlem v dějinách galaxie začal vyprávět režisér George Lucas před 40 lety. „Je to prostě úžasné. Bylo to úžasné na začátku, když jsme to rozjeli, a bylo to skvělé i během těch následujících let. A fanoušci tady s námi byli po celou dobu, celých 40 let,“ uvedl režisér George Lucas.

Vesmírná sága nabídla něco, co do té doby na plátnech kin nikdo neviděl – akční bitvy kosmických lodí, souboje se světelnými meči a nejrůznější vesmírné světy. Do hlavních rolí Lucas obsadil Marka Hamilla, Harrisona Forda a Carrie Fisherovou.

George Lucas a Mark Hamill
Zdroj: Lucasfilm.com

První snímek měl premiéru 25. května 1977, tři roky nato šla do kin epizoda Impérium vrací úder a v průběhu let následovaly další. Prvních šest dílů utržilo po celém světě víc než 4 miliardy dolarů. Zatím poslední, sedmá epizoda překonala hranici jedné miliardy. Nejvíc peněz ale jde z prodeje postaviček, triček, komiksů a počítačových her.

Tisícovka fanoušků nejen v americkém Orlandu, ale taky miliony lidí po celém světě napjatě čekaly na jakýkoliv náznak možná posledního dílu –osmé epizody. A dočkali se.

Video Zprávy ve 12
video

Hvězdné války oslavily 40. narozeniny trailerem k osmé epizodě

Režisér Rian Johnson rozehrál bitvu o nastolení rovnováhy. Hlavní hrdinka Rey se cvičí pod vedením Luka Skywalkera, vrací se taky Finn a další postavy včetně princezny Leiy, kterou ztvárnila Carrie Fisherová. Herečka zemřela loni v prosinci.