Nedělní a pondělní večery na jedničce budou patřit detektivkám

Česká televize uvede dva nové krimiseriály. Nedělní večery na ČT1 budou patřit třídílné sérii Spravedlnost s Ondřejem Vetchým v hlavní roli. V pondělí zase začíná druhá řada Labyrintu, kterou se po filmovém pokračování pohádkového hitu Anděl Páně vrací k detektivnímu žánru režisér Jiří Strach.

Video Události
video

Nedělní a pondělní večery na jedničce budou patřit detektivkám

Jeden případ, několik obětí a tým majora Remeše. Nových sedm dílů Labyrintu se vrací po roce a půl. První řada zaujala i v zahraničí. Její scénáře prodala Česká televize i do Spojených států.

„V jedničce to bylo od začátku napálené na mysteriózní linku a teď je to trochu víc postupně se rozkrývající příběh,“ přibližuje herec Jan Hájek. „My se snažíme a doufám, že to tak i vychází, aby byly kriminalistické postupy správně. Já tomu samozřejmě moc nerozumím, dělám to, co mi řeknou,“ přiznává další z herců seriálu Jiří Langmajer.

Na věrohodnosti policejní práce staví i minisérie Spravedlnost. Detektiv v podání Ondřeje Vetchého uslyší přiznání k vraždě od své dcery hned na začátku prvního dílu. „Je to o otci, který se snaží najít nějakého jiného pachatele, který by podle jeho vzorce mohl tento zločin spáchat,“ poodkrývá zápletku režisér Peter Bebjak.

Televizní detektivky a jejich snahu přiblížit se realitě si pro sebe porovnává legenda české kriminalistiky, bývalý šéf pražské mordparty Jiří Markovič. „Samozřejmě mě zajímá detail. Čím víc je tam objasňování detailů, tím víc se mi detektivka líbí,“ tvrdí.

Policejní muzeum v Praze má v expozici několik jeho případů. Odhalil třeba kdysi obávaného spartakiádního vraha Jiřího Straku.

Loni byl mezi krimi seriály České televize divácky nejúspěšnější Rapl. Stejně jako Labyrint se i on dočká druhé řady. Natáčení začne příští rok.