V nové krimisérii se Ondřej Vetchý snaží, aby spravedlnost byla slepá

Vrah je známý od začátku, ale to nijak neubírá na napětí. Po seriálech Rapl nebo Labyrint nabídne Česká televize novou detektivku - v titulní roli policejního vyšetřovatele se představí Ondřej Vetchý. Třídílnou minisérii Spravedlnost začne ČT1 vysílat 12. března.

Video Zprávy ve 12
video

ČT odvysílá novou krimisérii Spravedlnost

Hned v první scéně úvodního dílu se kriminalistovi přizná jeho dcera k vraždě prominentního soudce. Režisér a spoluscenárista Peter Bebjak tak příběh staví na odkrývání okolností a důvodů, které vedly ke spáchání nejtěžšího zločinu. A pracuje s tématem, co všechno je rodič schopen udělat pro svého potomka.

„Kromě zločinu a trestu je silným tématem i lidská dvojakost, proměnlivost, souboj dobra a zla v člověku. Žádná z postav ve Spravedlnosti není zcela ‚čistá‘, můžeme s někým chvíli sympatizovat, ale objektivně tu neexistuje jednoznačná ‚oběť okolností‘, všichni jsou – více či méně – namočeni do černé barvy. Velkou roli zde hraje také rodina,“ prozradila seriálová dcera Elizaveta Maximová.

Video Upoutávka - Spravedlnost
video

Upoutávka: Spravedlnost na ČT

K roli kriminalisty se po krátké pauze na obrazovku vrací Ondřej Vetchý – byl také jednou z postav úspěšného krimiseriálu Případy prvního oddělení, pod některými díly je jako režisér podepsán i Peter Bebjak. „Oba jsou vynikající kriminalisté a oba vychovávají dceru bez matky, což je zajímavá náhoda, ale tím to končí,“ nachází Vetchý jen mírnou spojitost mezi postavami dvou různých seriálů.

V dalších rolích nové minisérie Spravedlnost se představí Martin Finger, Jitka Schneiderová nebo Jan Plouhar. Každý ze třech dílů má téměř stopáž celovečerního filmu – 75 minut.