Woody Allen řeší v Olomouci manželskou krizi

Dva manželské páry, krize středního věku a nevěra. Ideální téma pro Woodyho Allena, které ostatně zpracoval v konverzační komedii Central Park West. Svižnou hru plnou „allenovského“ humoru na téma partnerského soužití nastudovalo Moravské divadlo Olomouc.

Video Události v kultuře
video

V Olomouci hrají komedii Woodyho Allena

S Woody Allenem se olomoucká činohra setkala zatím jen jednou – před téměř deseti lety uvedla komedii Zahraj to znovu, Same. Tu diváci znají i ve filmové verzi, aktovku Central Park West napsal Allen v roce 1995 ale jen pro divadlo. 

Na diváky čeká partnerský pětiúhelník, v němž se nemohou dlouhou dobu vyznat ani jeho samotní aktéři, a smršť břitkých a skvěle vypointovaných dialogů. Herci se je museli naučit na slovo přesně. „Sedmdesát stran odehrajeme plus minus za sedmdesát minut. Musí se mluvit strašně rychle a přesně podle textu, jinak by to nebylo vtipné,“ uvedla Ivana Plíhalová, představitelka psychiatričky Phyllis, která odhalí manželovu nevěru. 

Humor Woodyho Allena byl, zdá se, trefou do černého. Představení v režii Romana Vencla a Michaely Doležalové má vyprodáno až do konce dubna.