Festival Spectaculare umožní spatřit hudbu

Jak spatřit hudbu? Možná odpoví další ročník festivalu Spectaculare. Během celého měsíce se v Praze představí umělci, kteří propojují současnou hudbu a vizuální umění. Hrát a promítat budou v klubech, kinech, kostelech nebo v holešovickém Planetáriu.

Video Události v kultuře
video

Festival Spectaculare umožní spatřit hudbu

„Letošní ročník vnímám z poloviny jako přehlídku zajímavých muzikantů, kteří již na hudební scéně našli své místo. Z druhé části se snažíme představit jména, která jsou zcela nová a která stojí za povšimnutí,“ láká diváky dramaturg festivalu Josef Sedloň.

Čtvrtý ročník festivalu současné světové elektronické, ambientní a experimentální jazzové hudby Spectaculare se na různých místech v Praze uskuteční od 20. ledna do 20. února. Dvanáct koncertů ve spojení s projekcemi a vizuálním uměním se uskuteční například v Planetáriu Praha, Paláci Akropolis, Cross Clubu nebo v divadle Ponec.

K hlavním lákadlům patří norská legenda ambientu Biosphere s novým programem v Planetáriu Praha, britský „techno romantik“ Nathan Fake, německý producent Christian Löffler, drážďanský skladatel a producent Sven Helbig s desetičlenným sborem či norský trumpetista Arve Henriksen spolu s rakouským elektronickým vizionářem Fennesz.

Kromě hudby festival nabídne další žánry, třeba tanečně-hudební představení Spitfire Company a Orchestru Berg v divadle Ponec, „noisový epos“ GundR souboru Wariot Ideal v divadle Alfred ve dvoře, projekce hudebních filmů v Biu Oko a kině Světozor nebo výstavy interaktivních objektů v The Chemistry Gallery a na AVU.

Festival Spectaculare navazuje na koncertní série Music Infinity, které už několik let nabízejí muziku na okraji hudebního spektra.