Podle Tattoo Names neplatí, že kůže dělá člověka

Osmdesát lidí, které spojuje jedna vášeň - tetování, představuje publikace Tatoo Names. Knižními portréty fotograf František Ortmann navazuje na dlouhodobější projekt, který dosud prezentoval na několika výstavách.

Video Události v kultuře
video

Tattoo Names v knize

Ze sto šedesáti portrétů, které vytvořil, se jich do knihy dostala zhruba polovina. Tetování v ní hraje roli osobních příběhů a záznamů, jak „majitelé“ kreseb žijí, co mají rádi a v co věří. Zastoupeni jsou lidé nejrůznějších profesí, názorů i věku: úředníci, ředitelé významných firem i alternativní umělci.

Projekt Tattoo Names vznikl před pěti lety jako reakce na předsudky a mnohdy stále stereotypní uvažování o tetování a hlavně tetovaných. „Ještě nedávno jsem mluvil s jednou slečnou z tohoto projektu, která dělá sestru v nemocnici a měla velké problémy se svou nadřízenou. Ta jí říkala, že buď bude chodit zahalená, nebo se s ní budou muset rozloučit,“ přetrvávají podle Ortmanna předsudky i nadále.

Svým projektem by proto chtěl ukázat, že lidé by se neměli soudit podle toho, co mají na sobě, ale co mají v sobě. A platí to pro šaty i pro kůži.