Studenti nechávají umění na pokoji

Studenti umění, architektury, designu i dalších příbuzných oborů zabydleli na jeden týden opuštěný dům v Praze na Kampě a otevřeli zde výstavu nazvanou Pokoje. Už pátým rokem tak organizátoři nabídli studentským ateliérům po jedné místnosti v rozsáhlém městském paláci. Patřit jim bude do neděle.

Video Události v kultuře
video

Výstava Pokoje představuje studentskou tvorbu

V každém z pokojů opuštěného domu se bez tematického omezení prezentuje jedna studentská skupina nebo ateliér. „Celkem je tu padesát jedna ateliéru. Abychom vyhověli všem, dáváme k dispozici i prostory, které jsme dřív nevyužívali, jako chodby nebo kumbály,“ uvedl za pořadatele Jan Štern. 

Například studenti architektury na pražské technice reagovali na nedávno zveřejněné návrhy nových stanic metra. Ve svém pokoji vytvořili pomocí zrcadel nekonečný prostor podobný právě tunelu metra.

Z výstavy Pokoje 2016
Zdroj: Facebook/Containall

Studenti dopravní fakulty zase vsadili na zábavu a svůj pokoj proměnili v závodní okruh, který je možné objet na tříkolce. Technická univerzita v Liberci se rozhodla ukázat přímo, jak pracuje, a do prostoru výstavy přesunula celý svůj ateliér. Kromě výstavních místností je návštěvníkům k dispozici také pokoj odpočinkový a večírkový. Právě v něm výstava vyvrcholí v sobotu koncertem.