Mezi díváním se na basketbal natočil Woody Allen Café Society

Z necelé padesátky svých filmů by si prý nechal jenom pár, se svou novinkou je ale Woody Allen spokojený. V romantické komedii se vydává do Los Angeles třicátých let – do zlaté éry filmových večírků a celebrit. Snímek Café Society úspěšně završil karlovarský festival a do kin vstoupí 22. září.

Video Studio ČT24
video

Novinkou Woodyho Allena je Café Society

Bobby (Jesse Eisenberg) opouští věčně rozhádanou židovskou rodinu a odlétá do Hollywoodu, kde začne pracovat pro strýčka Phila – mocného agenta filmových hvězd. Na první pohled se zamiluje do asistentky Vonnie. Ta ale odmítne nabídku k sňatku a zlomený Bobby se vrací do New Yorku, kde se dostane do čela podniku proslulého svou hříšností. 

Na proměně hlavního hrdiny z neurotického poskoka v žoviálního světáka se Woody Allen vrací do zlaté éry Hollywoodu a rozkvětu newyorské mafie. Chtěl prý, aby jeho sedmačtyřicátý film připomínal novelu. „Když čtete knížku, setkáváte se s různými postavami. Sledujete je během let, některé opouštíte, k některým se vracíte. Chtěl jsem dát filmu stejnou strukturu,“ vysvětlil.

Sám osmdesátiletý tvůrce čte nerad – zvlášť o sobě a svých filmech. Také nemá trpělivost se zkouškami, včetně těch čtených. „Nerad točím záběry víckrát. Nerad zkouším úhly. Chci scénu natočit, jít domu a dívat se na basketbal,“ přiznává. 

Basketbalu dává přednost před hudbou i filmy, v kině si prý málokdy vybere. Sám teď dokončuje komediální seriál ze 60. let. Zahraje si v něm s Miley Cyrusovou.