Slayer to zabil. Vyprodal Masters of Rock

Festivalu Masters of Rock se splnil sen každého pořadatele. Vyprodáno, hlásil totiž už několik dní před začátkem 14. ročník této přehlídky. O velký zájem návštěvníků se zasloužila především thrashmetalová legenda Slayer, která ve Vizovicích vystoupí poprvé.

Tom Araya ze skupiny Slayer
Zdroj: ČTK/POLFOTO/ROCKPHOTO

Na 14. ročníku zahraje rekordních 79 kapel z 16 států. Hlavními lákadly 14. ročníku jsou americké thrashmetalové formace Slayer a Megadeth a švédští Amon Amarth.

Svátek metalové a rockové hudby zahájila 14. července v poledne domácí formace Rust. Vrcholem prvního dne festivalu by mělo být vystoupení thrashmetalového Testamentu a
finské Apocalypticy. Očekávaný Slayer Vizovice rozduní v pátek, kdy mimo jiné zahrají i folkmetaloví Korpiklaani z Finska, kteří budou na festivalu natáčet své živé DVD.

Lístky už nejsou k dostání ani v předprodeji, ani na místě akce. „Jenom to potvrzuje to, že soupiska kapel je letos nejnabitější v historii,“ podotýká ředitel pořádající agentury Jiří Daron. Areál vizovické likérky, kde se festival koná, pojme zhruba 25 tisíc lidí. Na Masters of Rock se budou sjíždět do 17. července.

Video Události v kultuře
video

Reportáž: Začal Masters of Rock

Reportáž: Začal Masters of Rock

Rozhovor: Začíná Masters of Rock

Počet návštěvníků pětkrát převyšuje počet vizovických obyvatel. Dohlížet na hladký průběh festivalu pomůže organizátorům i letos policie. „Lidé mohou jakoukoliv hlídku opět požádat o orientační dechovou zkoušku, protože policisté zejména v odjezdový den budou velmi bedlivě sledovat, jestli návštěvníci neodjíždí pod vlivem alkoholu nebo drog,“ připomněla mluvčí zlínské policie Lucie Javoříková.