Forbes sečetl a podtrhl. Z celebrit nejvíc vydělává Taylor Swiftová

Nejlépe vydělávající světovou celebritou uplynulých dvanácti měsíců se stala americká popová zpěvačka Taylor Swiftová. Ve výročním žebříčku, který zveřejnil magazín Forbes, předstihla s velkým finančním náskokem chlapeckou skupinu One Direction a amerického spisovatele Jamese Pattersona.

Taylor Swiftová - předávání cen EMA 2012
Zdroj: ČTK/AP Autor: Michael Probst

Šestadvacetiletá zpěvačka z pensylvánského Wyomissingu, která si ze svého dětství v Nashvillu odnesla pro budoucí kariéru vliv countryové hudby, zaznamenává od roku 2014 globální úspěch s albem 1989 i stejnojmenným světovým turné, které jí dopomohlo k rekordnímu výdělku dosahujícímu 170 milionů dolarů.

O třetinu tak předstihla druhou irsko-britskou chlapeckou popovou skupinu One Direction (zisk 110 milionů) a amerického literáta Jamese Pattersona, který patří mezi nejprodávanější autory dětské literatury a české publikum ho může znát díky titulu Deníček šílený holky nebo sérii Čarodějka a čaroděj. Vydělal 95 milionů dolarů.

Dvě třetiny jmen s hvězdami a pruhy

Forbes ve svém žebříčku sledoval období od loňského do letošního června a upozorňuje, že v ziscích světových hvězd nezohledňoval poplatky za agenty, manažery a právníky. Zároveň dodává, že celková suma, která během uplynulých dvanácti měsíců přitekla ke stovce nejoceňovanějších hvězd planety, představuje (před zdaněním) 5,1 miliardy dolarů, což je o miliardu víc než hrubý domácí produkt Černé Hory.

V první pětici elitního žebříčku se umístil americký psycholog a televizní bavič Phil McGraw a portugalský fotbalový útočník Cristiano Ronaldo. Na zbývajících pozicích první desítky je následuje americký herec a producent Kevin Hart, americký televizní producent Howard Stern, argentinský fotbalista Lionel Messi, britská zpěvačka Adele a americký politický moderátor Rush Limbaugh. Ze Spojených států také pocházejí dvě třetiny všech umístěných hvězd.

Video Události v kultuře
video

Reportáž: Nejlépe vydělávající hvězdy? Taylor Swift i Adele